The Technological Capability Audit Tool |

23 October 2017
Namedays Daina, Dainida, Dainis | Dienā +21°, naktī +8° x

The Technological Capability Audit Tool

In order to be competitive and progressive in world markets, every firm has to analyse its technological capability. With the help of the Technological Capability Audit Tool a firm will be able to identify detailed strengths and weaknesses according to various important categories of technology activity. At the same time you will get an overview of your firm’s current technology capability level.

The Technological Capability Audit Tool was developed by professor John Bessant and is also referred to as Korean Method as World Bank has previously applied the tool to evaluate Korean economy. The Technological Capability Audit Tool can be widely applied in small and large firms, national, international and joint ventures representing different industrial sectors.

A simple questionnaire tool will help the company to evaluate its innovation capacity by simply answering 24 questions.

Evaluate the declarations in a scale of 1 to 4: 1 – Strongly disagree; 2Disagree; 3 – Agree; 4 – Strongly agree.

Awareness

The resulting ratio - 0 / 0.85 - Average LTC technology-oriented company index

Search

The resulting ratio - 0 / 0.70

Core competence

The resulting ratio - 0 / 0.79

Strategy

The resulting ratio - 0 / 0.77

Assess/select

The resulting ratio - 0 / 0.79

Acquire

The resulting ratio - 0 / 0.64

Implement

The resulting ratio - 0 / 0.65

Learn

The resulting ratio - 0 / 0.56

Linkages

The resulting ratio - 0 / 0.43

Please, fill out all fields!

12

1. level

Your firm is weak and ill prepared in all major areas of technology acquisition, use, development, strategy and etc; a major improvement program is urgently needed.

2. level

Your firm has poorly developed capabilities in most areas of technology strategy, search, acquisition and capability building. However, there is some strength upon which to build.

3. level

3. īmeņa uzņēmumiem ir labi attīstīta nepieciešamības izjūta pēc tehnoloģiju pārmaiņām. Tie ir spējīgi ieviest jaunus projektus un pieņemt stratēģisku pieeju nepārtrauktās inovācijas procesā. Tiem ir skaidras prioritātes: kas jāpaveic, kad un kurš to darīs, tie, ir spēcīgas iekšējās spējas gan tehniskajā, gan vadības jomā, un izmaiņas tiek īstenotas prasmīgi un ātri. Šie uzņēmēji ir ieguvēji, jo tiem ir apzināti attīstīts stratēģiskais pamats attiecībā uz tehnoloģiju pētniecību, iegādi, ieviešanu un uzlabošanu. Tomēr tiem trūkst spēju pārskatīt tirgu, izmantojot jaunas tehnoloģijas vai radīt jaunas tirgus iespējas. Šie uzņēmumi sacenšas esošās rūpniecības ietvaros un var aizķerties lēnas attīstības sektorā, neskatoties uz efektīvo tehnoloģiju ieviešanu konkrētajā rūpniecības nozarē. Dažkārt tie nav pārliecināti, kur un kā iegādāties jaunas tehnoloģijas, ja tās neietilpst to darbības vidē. Šiem uzņēmumiem piemīt stipras iekšējās spējas un stratēģiskā domāšana tehnoloģijā, domājot gan par vidēji ilgu, gan ilgāku laika posmu. Dažās jomās šie uzņēmumi var atpalikt no starptautiskiem nozares līderiem, taču tiem ir spēcīgs attīstības potenciāls.

4. level

4.līmeņa uzņēmumiem ir labi attīstīts tehnoloģisko spēju kopums. Daudzās jomās tie izmanto radošu pieeju tehnoloģiju izmantošanā, lai sasniegtu konkurences priekšrocības. Tie izprot jaunākās inovācijas stratēģijas un paši pārraksta konkurences noteikumus atbilstoši tehnoloģijām, tirgum un uzņēmumam. Spēcīgi iekšējie resursi tiek apvienoti ar augsta līmeņa absorbējošo spēju, nodrošinot dažādību pārējos sektoros, kuros to prasmes un iespējas rada jaunas priekšrocības un nosaka jomas, kurās uzņēmumi parasti konkurē. Šiem uzņēmumiem ir plašs tehnoloģiju un tirgus tīkls, lai pārzinātu jaunākās tehnoloģijas un iespējas, un uzturētu sakarus ar iekārtu un jaunu ideju piegādātājiem. Šajā kategorijā ietilpst tikai neliela daļiņa uzņēmumu un tie var uzņemties risku, lai gan līdzīgi vairumam uzņēmumu tie cenšas izvairīties no lieka un neparedzēta riska.

Drukāt rezultātu
View result

Friends and partners