Aicina pieteikties L’oreal Baltic stipendiju programmai “Sievietēm zinātnē” |

Trešdiena, 2020 gada 27. maijs
Vārda dienas svin Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris x

Aicina pieteikties L’oreal Baltic stipendiju programmai “Sievietēm zinātnē”

Jau no janvāra beigām Baltijas valstīs atklāta pieteikšanās prestižajai L`ORÉAL Baltic stipendiju programmai Sievietēm zinātnē. Atzīmējot stipendijas 15. jubilejas gadu Latvijā un trešo darbības gadu Igaunijā un Lietuvā, pirmo reizi septiņas Baltijas zinātnieces katra saņems 6 000 EUR stipendiju par savu ieguldījumu zinātnē. Papildus tam šogad viena dalībniece no katras valsts tiks nominēta starptautiski atzītajai L`ORÉAL-UNESCO For Women in Science International Rising Talents* programmai.

Konkursa kārtībā, pēc rūpīgas izvērtēšanas, Latvijā, Lietuvā un Igaunijā tiks piešķirtas pa vienai stipendijai katras valsts zinātniecei ar doktora grādu līdz 40 gadiem pētījumu veikšanai dzīvības, vides zinātņu, fizikas un inženierzinātnes jomā. Papildus tam pa vienai stipendijai Igaunijā un Lietuvā, bet divas stipendijas Latvijā saņems doktorantes līdz 33 gadu vecumam pētījumu veikšanai dzīvības, vides zinātņu, fizikas un inženierzinātnes jomā.

Baltijas zinātnieces ir aicinātas pieteikties Sievietēm zinātnē stipendijām no 2019. gada 30. janvāra līdz 7. martam, aizpildot pieteikuma anketu projekta “Sievietēm zinātnē” (For Women In Science) mājaslapā www.forwomeninscience.com.

Kopš L’ORÉAL Baltic stipendijas programmas ieviešanas Latvijā, 15 gadu laikā atzinību par savu ieguldījumu zinātnes jomā ir saņēmušas 42 zinātnieces no Latvijas. Kopš 2017. gada stipendijas programma ir paplašinājusies un Baltijas reģionā ir apbalvotas divas zinātnieces no Lietuvas un divas no Igaunijas.

Programmas “Sievietēm zinātnē” īstenošanu Latvijā aizsāka stipendijas goda patronese Vaira Vīķe-Freiberga. L`ORÉAL Baltic Sievietēm zinātnē stipendiju programma tiek īstenota sadarbībā ar visām trīs Baltijas valstu zinātņu akadēmijām un UNESCO Nacionālajām komisijām Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.

Šī ir vienīgā šāda veida atbalsta programma Baltijas valstīs zinātniecēm. Programma veicina Baltijas zinātnieču profesionālo attīstību, palīdzot sasniegt jaunus mērķus un vairot pienesumu gan zinātnei, gan sabiedrībai.

Papildus informācija: LZA mājas lapā.

Avots: LZA 

 

Print

Sadarbības partneri