ALTUM biznesa uzsācēju programmas pieejamas plašākam lokam |

Pirmdiena, 2019 gada 17. jūnijs
Vārda dienas svin Artis, Artûrs x

ALTUM biznesa uzsācēju programmas pieejamas plašākam lokamPublicēts: 14.02.2018

No šī gada februāra būtiski paplašināts saimnieciskās darbības veicēju loks, kas Attīstības finanšu institūcijā ALTUM var saņemt valsts atbalstu uzņēmējdarbības sākšanai vai jauna biznesa projekta finansēšanai. Vienlaikus ir atviegloti aizdevuma atmaksas nosacījumi.

Galvenās izmaiņas:

  •  starta finansējumu aizdevuma veidā var saņemt uzņēmumi, kas darbojas jau 5 gadus līdzšinējo 3 gadu vietā;
  • no 8 līdz 10 gadiem pagarināts aizdevuma atmaksāšanas termiņš. Projektiem nekustamā īpašuma iegādei, būvniecībai vai rekonstrukcijai – līdz 15 gadiem;
  • aizdevumam var pieteikties arī pašnodarbinātas personas, ne tikai uzņēmumi.

ALTUM_grafika

Izmaiņas veiktas, ņemot vērā Ministru kabinetā 2018. gada 23. janvārī apstiprinātos grozījumus noteikumos par mikroaizdevumiem un starta aizdevumiem. Starta programmā pieejams finansējums investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem no 2000 līdz 150 000 eiro ar atmaksas termiņu līdz 10 gadiem. Aizdevumiem līdz 7000 eiro nav nepieciešama aizņēmēja līdzdalība projektā, aizdevumiem virs 7000 eiro – līdzdalība ir 10% no projekta summas.

ALTUM kopumā Starta programmā līdz 2017. gada beigām jaunajiem uzņēmumiem piešķīrusi 39 miljonus eiro, kopumā atbalstot vairāk kā 2000 uzņēmumu. Lielākā biznesa uzsācēju aktivitāte novērota Rīgā (piešķirti 48% no Starta programmas aizdevumiem). Rīgai seko Vidzeme – 18% no aizdevumiem, Zemgalē un Latgalē – 12% katrā no reģioniem, savukārt 10% aizdevumu piešķirti biznesa uzsācēju projektiem Kurzemē.

Didzis Dejus, uzņēmuma Baltic 3D līdzīpašnieks: “Pozitīvi vērtēju šīs izmaiņas, jo mūsu gadījumā iepriekš Starta programmai kvalificēties nevarējām. Taču vienlaikus biznesa specifikas dēļ arī bankā nevarējām saņemt finansējumu – mūsu 3D drukāšanas iekārtas ir jaunums Latvijas tirgū, un šādā situācijā privātajiem finansētājiem mūsu biznesa ideja ir grūti novērtējama. Arī aizdevuma atmaksas termiņa pagarinājums ļaus sekmēt idejas attīstīšanu, sākotnēji maksājot mazāk. Aicinu valsti arī turpmāk sekot situācijai uzņēmējdarbības vidē, lai uzlabotu finansējuma pieejamību maziem un vidējiem uzņēmumiem, īpaši tehnoloģiskiem un inovatīviem jaunuzņēmumiem, jo pasaule un uzņēmumu vajadzības nemitīgi mainās.”

Avots: ALTUM

Print

Pielikumi

Sadarbības partneri