Diskusija par start-up ekosistēmas attīstību Baltijā |

Svētdiena, 2018 gada 20. maijs
Vārda dienas svin Venta, Salvis, Selva | Dienā +26°, naktī +16° x

Diskusija par start-up ekosistēmas attīstību BaltijāPublicēts: 25.01.2017

9. februārī Rīgā, Melngalvju namā, Latvijas Startup asociācija organizē “Riga Venture Summit 2017”. Šogad uzmanība tiks pievērsta Baltijas lielāko pilsētu starptautiskās konkurētspējas jautājumiem globālajā cīņā par jaunuzņēmumu investīcijām un talantiem. Diskusiju atklās Latvijas Republikas Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Pasākums notiek vienlaikus ar gadskārtējo tehnoloģiju konferenci “TechChill”.

“Riga Venture Summit 2017” galvenais uzdevums ir pacelt jaunā līmenī diskusiju par konkurētspējīgas startup uzņēmumu ekosistēmas veidošanu Baltijas reģionā. Šeit joprojām ir daudz izaicinājumu – potenciāli globāli veiksmīgu startup uzņēmumu skaits joprojām ir neliels, starptautiskie riska kapitāla fondi Baltijas reģionam nepievērš pietiekamu uzmanību un arī talantu resursi ir ierobežoti. Sapulcējot vienuviet zinošākos Baltijas jaunuzņēmumu nozares pārstāvjus, iespējams identificēt šo problēmu risinājumus un izvirzīt prioritātes, pie kurām kopīgi strādāt.

Pasākumu apmeklēs gan startup investori un uzņēmēji, gan politikas veidotāji no visām trim Baltijas valstīm. Tā kā šā gada diskusija veltīta pilsētvides attīstībai un tās pielāgošanai startup uzņēmumu vajadzībām, piedalīties diskusijā ir aicināts gan Rīgas mērs Nils Ušakovs, gan Tallinas un Viļņas pašvaldību pārstāvji. Tāpat gaidām ierodamies ārvalstu ekspertus un viesus no Londonas, Dublinas, Stokholmas un Maskavas, kas ir izteikuši gatavību dalīties savā pieredzē.

Latvijas Startup uzņēmumu asociācija uzskata, ka svarīgākais uzdevums ir vietējo startup komandu attīstības veicināšana un jaunu, talantīgu ārvalstu startup komandu piesaistīšana Baltijas valstīs, jo visas trīs Baltijas valstis un to galvaspilsētas ir lieliska platforma, kur uzsākt startup biznesu. Arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kas ir viens no startup uzņēmumu ekosistēmas elementiem un pasākuma līdzorganizators, piedāvā tehnoloģiju pārneses atbalsta instrumentus un iniciatīvas, kas tiek veidotas, lai stiprinātu un pilnveidotu tehnoloģiju pārneses sistēmu Latvijā, sekmētu jaunu tehnoloģiski un zinātniski ietilpīgu uzņēmumu veidošanos un inovatīvu ideju, produktu un tehnoloģiju izmantošanu uzņēmējdarbībā.

“Riga Venture Summit 2017” organizē Latvijas Startup uzņēmumu asociācija “Startin.LV” partnerībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Latvijas Riska kapitāla asociāciju, Latvijas Biznesa eņģeļu tīklu, lielāko Latvijas start-up uzņēmumu konferenci “TechChill”, kā arī oficiālajām startup intereses pārstāvošajām organizācijām no Lietuvas (Enterprise Lithuania) un Igaunijas (Startup Estonia). Pasākuma galvenais atbalstītājs ir Rīgas Dome.

Avots: EM 

Print

Sadarbības partneri