Ar potenciālu attīstīt inovāciju medicīnas nozarē |

Trešdiena, 2020 gada 8. aprīlis
Vārda dienas svin Dana, Dans, Danute, Edgars x

Ar potenciālu attīstīt inovāciju medicīnas nozarē

Trešdien, 22. maijā, pirmo reizi Latvijā notiks starptautiska precision medicine jeb Personalizetās medicīnas konference, kuras ietvaros vietēja un starptautiska mēroga medicīnas un IT nozares vadošie eksperti, akadēmiķi, uzņēmēji un politikas veidotāji dalīsies pieredzē, kā arī diskutēs par personalizētās medicīnas tendencēm un iespējām, ko šis medicīnas virziens cilvēkam var sniegt.Personalizētā medicīna (precision medicine) ir inovatīva pieeja slimību ārstēšanai un diagnosticēšanai, ņemot vērā katra indivīda ģenētisko daudzveidību, vidi un dzīvesveidu.

Konferencē runās par lielo datu un analītikas nozīmi cilvēka dzīves kvalitātes uzlabošanā, IKT un tehnoloģiju ietekmi uz veselības aprūpi, universitāšu un pētniecības institūciju lomu biomedicīnas attīstībā, nākamās paaudzes nacionālās veselības sistēmu un ar to saistītajiem ētikas izaicinājumiem. Lektoru vidū būs gan Latvijas, gan ārvalstu pārstāvji, tostarp LR Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, LU profesors un LZA viceprezidents, ārsts Andrejs Ērglis, Microsoft mākslīgā intelekta un veselības industrijas risinājumu nodaļas vadītājs Sander Timmer u.c.

Skatīt pasākuma programmu.

Konferencē aicināti piedalīties medicīnas un IT nozaru eksperti un studenti, politikas veidotāji, zinātnieki, uzņēmēji un citui interesenti.

Konference notiks angļu valodā un ieeja pasākumā ir bez maksas, taču nepieciešama iepriekšēja reģistrācija.

Avots: EM

 

 

 

 

Print

Pielikumi

Sadarbības partneri