Izsludina ikgadējo konkursu “Desmit gada zinātniskie sasniegumi Latvijā” |

Svētdiena, 2019 gada 21. jūlijs
Vārda dienas svin Meldra, Meldris, Melisa x

Izsludina ikgadējo konkursu “Desmit gada zinātniskie sasniegumi Latvijā”Publicēts: 17.10.2018

Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) 2018. gada 15. oktobrī izsludinājusi ikgadējo konkursu “Desmit gada zinātniskie sasniegumi Latvijā”. Pieteikumus konkursam ir tiesīgi iesniegt Izglītības un zinātnes ministrijas Zinātnisko institūciju reģistrā esošie zinātniskie institūti, universitātes, augstskolas, universitāšu fakultātes, kā arī LZA īstenie locekļi. Gada nozīmīgākie sasniegumi tiek iedalīti teorētiskās zinātnes un lietišķās zinātnes sasniegumos. LZA Prezidijam ir tiesības izņēmuma kārtā iekļaut gada nozīmīgāko sasniegumu sarakstā vairāk nekā desmit darbu, ja pēdējie divi vai trīs no tiem novērtēti vienādi, kā arī piešķirt atzinības rakstus.

Pieteikums konkursam sastāv no publicējamās daļas, kas ietver darba nosaukumu, institūta nosaukumu un sasnieguma raksturojumu, kas uzrakstīts plašam interesentu lokam saprotamā veidā, un nepārsniedz 800 rakstāmzīmju. Nepublicējamā pieteikuma daļa var būt veidota kā īsa anotācija ar papildu informāciju par darba saturu un tā atspoguļojumu zinātniskajā literatūrā, patentos, monogrāfijās un citur. Pieteikumi nosūtāmi uz e-pasta adresi sasniegumi@lza.lv .

Pieteikumi tiks pieņemti no š.g. 1. novembra līdz 7. decembrim plkst. 15. Iesniegtie pieteikumi tiks izvērtēti līdz š.g. 21. decembrim, bet līdz decembra beigām LZA Prezidijs apstiprinās desmit gada nozīmīgāko sasniegumu sarakstu.

Plašāka informācija par konkursu un tā laureātiem: LZA interneta vietnē.

Papildus informācija:
LZA Senāta zinātniskā sekretāre Alma Edžiņa
E-pasts alma@lza.lv
Tālr. +371 6722 3931

Print

Sadarbības partneri