Kalendārā «Zinātne Latvijai» mūsu kolēģa Jura Laužņa audzēkņi |

Trešdiena, 2024 gada 24. aprīlis
Vārda dienas svin Nameda, Visvaldis, Ritvaldis x

Kalendārā «Zinātne Latvijai» mūsu kolēģa Jura Laužņa audzēkņi

Kopš 2018. gada Izglītības un zinātnes ministrija veido kalendāru, cildinot Latvijas zinātni, vēstot par mūsdienu Latvijas zinātniekiem un viņu sasniegumiem.

2023.gada kalendāra un izstādes svinīgā atklāšana notiks piektdien, 6. janvārī plkst. 15.00 Āgenskalna tirgū, 2. stāvā. Izstāde, kurā tiks izmantotas papildinātās realitātes un QR kodu tehnoloģijas, būs apskatāma līdz 26.janvārim.

  1. gada kalendārā «Zinātne Latvijai» citu starpā būs iespēja iepazīties arī ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) topošo zinātnieku – medicīnas fiziķi Kristapu Paļski un Vidzemes Augstskolas Sociotehnisko sistēmu inženierijas institūta Virtuālās un papildinātās realitātes laboratorijas pētnieci Lindu Lanceri.

Latvijas Tehnoloģiskais centrs īpaši lepojas ar augšminēto zinātnieku panākumiem, jo mūsu kolēģis Juris Lauznis, inženierzinātņu maģists, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģiju fakultātes (DITF) Video datortehnoloģiju institūta (VDI) lektors un pētnieks, ir bijis abu zinātnieku mācībspēks studiju laikā universitātē, gan kopā strādājis RTU.

Linda Lancere un Kristaps Paļskis ir studējuši un pabeguši RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) Biomedicīnas inženierijas un nanotehnoloģiju institūtā, iegūstot medicīnas inženiera un fiziķa maģistra grādu.

Linda Lancere pēc tam šai pašā fakultātē ir pabeigusi doktorantūru un ieguvusi doktora grādu. Pēc tam viņa 1 gadu ir stažējusies ASV, Aiovas universitātē (University of Iowa Roy J. and Lucille A. Carver College of Medicine), atgriezusies Latvijā un ir pētniece Vidzemes augstskolā.

Kristaps Paļskis, ir absolvējis RTU studiju programmu «Medicīnas inženierija un fizika». Savā doktora darbā, kas top, veicot pētījumu Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN), pēta staru terapijas nākotnes iespējas – kā paātrinātāju tehnoloģijas izmantot vēža terapijā.

Izmantojot CERN sniegtās iespējas, Kristaps var nodarboties ar pētniecību, kas Latvijā nav iespējama. Ceram, ka Kristaps, tāpat kā Linda, atgriezīsies Latvijā, lai turpinātu iesākto.

Projektu «Zinātnes Latvijai 2023» īsteno Izglītības un zinātnes ministrija ar #ERAF projekta atbalstu.

#EsINovators #techcenterlv #rtu #zinātne

Print

Pielikumi

Sadarbības partneri