LTC un EEN Latvija aicina piedalīties inovāciju un tehnoloģiju festivālā iNOVUSS 2019 |

Piektdiena, 2020 gada 25. septembris
Vārda dienas svin Rauls, Rodrigo x

LTC un EEN Latvija aicina piedalīties inovāciju un tehnoloģiju festivālā iNOVUSS 2019

Tieši pēc nedēļas, no 30. augusta līdz 1. septembrim, Rīgā, Lucavsalā, notiks viens no lielākajiem Eiropas brīvdabas inovāciju un tehnoloģiju festivāliem iNOVUSS 2019. 

Festivālā uz septiņām tematiskajām skatuvēm notiks vairāk nekā piecdesmit pasākumi, kuros trīs dienu garumā ar jaunāko tehnoloģijās, inovācijās un uzņēmējdarbībā dalīsies eksperti, uzņēmumu vadītāji un inovāciju eksperti no septiņpadsmit valstīm. Ieeja ir bez maksas.

Arī Latvijas Tehnoloģiskais centrs (LTC) un Eiropas Biznesa atbalsta tīkls (EEN) Latvijā aktīvi piedalīsies divās iNOVUSS 2019 diskusijās:

  • 30.augustā plkst. 19:30-20:30 diskusijā “ES vienotais tirgus: vai pārdot Lielbritānijā ir tik pat viegli kā Rumānijā?” (Biznesa terase).

Diskusijā piedalās Eiropas Biznesa atbalsta tīkla (Enterprise Europe Network) organizāciju pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas, Rumānijas, Beļģijas, Luksemburgas, Polijas, Bulgārijas un Lielbritānijas – Vivjena Skantleberija (EEN vecākā konsultante Lielbritānijā), Diana Cojocaru (Belteu Konstancas Tirdzniecības, rūpniecības, kuģniecības un lauksaimniecības kameras vecākā eksperte), Jekaterina Vanaga (EEN projekta koordinatore Latvijā), Daiva Bickauske (Lietuvas Inovāciju centra projektu vadītāja) un Māra Lieplapa (Plūkt līdzdibinātāja un īpašniece).

Diskusijas laikā tiks mēģināts atbildēt uz jautājumiem:  “Vai vienotais tirgus ir tiešām vienots? Vai uzņēmējs var brīvi un bez šķēršļiem pārdot savu produktu jebkurā ES valstī? Cik ļoti patēriņu ietekmē kultūras īpatnības? Kas būtu jāņem vērā pārdodot produktu Zviedrijā, Rumānijā, Beļģijā, Luksemburgā Polijā, Bulgārijā, Lielbritānijā?”

  • 31.augustā plkst. 17:00–18:00 sarunā “Latvijas spēļu izstrādātāji globālajā tirgū” (Biznesa terase).

Diskusijā piedalās Laura Vilsone (2D māksliniece/ animatore) , Elviss Strazdiņš (programmētājs un spēļu izstrādātājs) un EEN LTC biroja vadītājs Ints Vīksna.

Tiek prognozēts, ka līdz 2025. gadam spēļu industrijas vērtība pārsniegs 300 miljardus USD. Ko šajā industrijā var paveikt Latvijas izstrādātāji un vai Latvijā izstrādā spēles, un kāda nozīme ir Eiropas Biznesa atbalsta tīkla (Enterprise Europe Network) sniegtajam atbalstam? Uz šiem un citiem jautājumiem tiks mēģināts sniegt atbildes.

Jāuzsver, ka Latvijas Tehnoloģiskais centrs ir viens no partneriem CB INTERREG programmas Baltijas jūras reģionam 2014.-2020. gadam projektā “Game Camps –  jaunās paaudzes Spēļu sektora iespēju akselerators Centrālā Baltijas jūras reģionā”, projekta Nr. CB421, kura mērķis ir radīt kopīgus pārrobežu uzņēmumu un veicināt Centrālā Baltijas jūras (CB) reģiona jaunuzņēmumu un IT uzņēmumu attīstību un globālo konkurētspēju spēļu izstrādes industrijā.

iNovuss 2019 trīs dienu programma

Festivāla programma noritēs uz septiņām tematiskām skatuvēm un tās dažādie notikumi – diskusijas, lekcijas, prezentāciju sesijas, tīklošanas pasākumi – solās būt bez rāmjiem un garlaicīgām sarunām. Par to rūpēsies pasaules līmeņa eksperti no Baltijas, ASV, Austrālijas, Dienvidāfrikas, Lielbritānijas, Zviedrijas, Beļģijas, Nīderlandes, Itālijas, Luksemburgas, Vācijas, Somijas, Rumānijas, Polijas, Bulgārijas.

iNOVUSS darbnīcās topošie un esošie uzņēmēji, un dažādu jomu profesionāļi varēs apgūt mūsdienīgam uzņēmuma vadītājam svarīgas prasmes, kuras reti aplūko mācību grāmatās. Starptautiski atzīts atmiņu lielmeistars atklās, kā optimizēt prātu, bet pasaules apceļotāja #instadarbnīcā varēs iemācīties veidot stāstus sociālajiem tīkliem. Eksperti atklās, kā izveidot savu personīgo zīmolu, kā sagatavoties rokzvaigznes cienīgai prezentācijai un kā kļūt par nākotnes līderi. Darbnīcās tiks runāts arī par produktu vērtību pārdošanu mūsdienīgam klientam, par inovācijām, kas ļauj pieņemt labākus lēmumus, un pat elpošanu, kas palīdz vadīt mierpilnāku dzīvi.

Galvenā skatuve – “Magnetic Latvia” – pulcēs jaudīgākos starptautiskos ekspertus, kuri stāstīs par visu, kas maina un mainīs ierasto realitāti, runājot par tēmām – vai mākslīgais intelekts padarīs mūs cilvēcīgākus? Kādas iespējas un izaicinājumus nākotnē sniegs izglītība un nodarbinātība? Kā atkritumus pārvērst bagātībā? Kādas ir personisko datu un ģenētikas iespējas cilvēka dzīvē?

Satikt potenciālo investoru savai idejai un paplašināt profesionālo kontaktu loku aicinās “Naudas kvartāls”. Tajā varēs saņemt padomus, ko darīt un ko nedarīt, lai pelnītu, un kā veidot bērniem izpratni par naudu un interesi par biznesu jau kopš mazotnes. Tāpat būs iespēja mācīties no pieredzējušu startapu vadītāju kļūdām un tās neatkārtot, klausīties aizraujošos biznesa pieredzes stāstos, sastapt naudas pārvaldniekus, akseleratoru pārstāvjus un piedalīties paneļdiskusijā par fintech revolūciju. Šeit Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls atvērs savas durvis plašākai publikai, rīkojot LatBan vienīgo atklāto investīciju sesiju gadā.

“23XX” platforma ir veidota, domājot par sievietes spēju radīt biznesā, tehnoloģijās un zinātnēRiga TechGirls tajā organizēs ātros randiņus, kuros piedalīsies IT kompānijas un interesenti, kuri vēlas strādāt šajā nozarē. Notiks diskusijas par darbinieku trūkumu robotizācijas laikmetā, un klausītājus iedvesmos sieviešu stāsti sadarbībā ar projektu “Brīnumu meitas”. Tāpat šajā teltī pirmoreiz Latvijā notiks SHE LOVES TECH konkursa kvalifikācijas posms (uzņēmējdarbības un inovāciju ekosistēma, kas rada jaunas iespējas sievietēm).

Neformālā gaisotnē runāt par to, kā veidot sadarbību starp zinātni un komerciju un par pētniecību kā inovatīvu biznesa sastāvdaļu varēs teltī “Smart Cafe”. Tajā arī notiks pasaulē lielākā klimatam draudzīgo tehnoloģiju ideju konkursa “ClimateLaunchpad” nacionālais fināls. Sarunā “No kvantu fizikas līdz superdatoram” diskutēs par skaitļošanu, kādu to iepazīsim rīt, bet paneļdiskusijā “Viedā Rīga” iztirzās galvaspilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģiju viedo risinājumu kontekstā.

„Biznesa inkubatori” runās par jaunajiem uzņēmējiem svarīgām tēmām un piedāvās ielūkoties 22. gadsimta uzņēmēja dzīvē. Tajos varēs apgūt rūdīšanās un elpošanas tehnikas mierpilnākai dzīvei trauksmainajā biznesa vidē, kā arī uzzināt, kas ir personīgais zīmols un kā tā izveide palīdz kļūt par labāku profesionāli. Ikviens varēs atklāt savu personības arhetipu un pārdošanas speciālisti pēc grāmatas “From Selling to Co-Creating” autora Regis Lemmens praktiskās darbnīcas iegūs jaunu produkta pārdošanas piču (pitch). Savukārt par aplikāciju un viedierīču aktualitātēm stāstīs kvantificētās dzīves entuziasti, kuri raugās uz savu ikdienu caur skaitļiem un grib pieņemt maksimāli objektīvus lēmumus.

iNOVUSS tiks pieteikta arī jauna tēma – DNS sekvencēšana, kas atver plašas iespējas radīt vēl nebijušus – katra cilvēka genomam pielāgotus – produktus. Festivāla noslēgumā prognozēs, kā straujā tehnoloģiju attīstība mainīs cilvēku dzīvi, drošību, brīvību, vienlīdzību, un kāda ir to ēnas puse.

“Biznesa terasē” skanēs pieredzes stāsti gan par Eiropas savienības tirgu apgūšanu, gan iespējām un grūtībām, iekarojot tirgus aiz tās robežām – fokusā Baltija, Skandināvija un Apvienotie Arābu Emirāti. Kā arī saruna par Latvijas spēļu izstrādātājiem globālajā tirgū. Šeit būs iespējams uzzināt par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) sniegto atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai, inovāciju un tehnoloģiju veicināšanai, kā arī iesniegt pieteikumu dalībai kādā no 15 LIAA biznesa inkubatoriem visā Latvijā.

Teltī “Futūristi” norisināsies diskusijas, prezentāciju cikli, meistarklases, pat turnīri u.c. aktivitātes par tēmu – kāda ir ceļošana un ceļotājs 21.gadsimtā? Diskutēs par mūsdienu tūrisma paradigmu maiņu un jaunu tūrisma piedāvājumu, piemēram, par tūrisma nākotni kosmosa laikmetā.

Plašāka informācija par festivālu iNovuss 2019 mājaslapā https://www.inovuss.lv/lv/.

Avots: LIAA

Print

Pielikumi

Sadarbības partneri