Uzņēmumi aicināti pieteikties Ready2Net granta saņemšanai eksporta tīklu izveidei |

Trešdiena, 2020 gada 27. maijs
Vārda dienas svin Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris x

Uzņēmumi aicināti pieteikties Ready2Net granta saņemšanai eksporta tīklu izveidei

Eiropas Komisijas līdzfinansētais projekts Ready2Net ir izsludinājis projekta konkursu tekstila, tekstilrūpniecības iekārtu, progresīvās ražošanas, pārtikas, dizaina un bioekonomikas nozares mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) eksporta tīklu izveidei!

Lai piedalītos projekta konkursa pirmajā atlases kārtā, uzņēmumam līdz 2019.gada 15.oktobrim ir jāaizpilda pieteikuma forma un jāiesniedz pavadošie dokumenti angļu valodā mājas lapā: https://www.ready2net.eu/register-now/.

Ready2Net vērtēšanas komiteja 1.atlases kārtā pārbaudīs uzņēmuma iesniegto dokumentu atbilstību prasībām un vērtēs uzņēmuma eksportspēju un gatavību internacionalizācijai.

Ready2Net konkursa rezultātā tiks finansiāli atbalstīti no 40 līdz 80 strauji augoši tekstila, tekstilrūpniecības iekārtu, progresīvās ražošanas, pārtikas, dizaina un bioekonomikas nozares MVU no ES valstīm, lai kopīgi īstenotu komerciālus eksporta projektus.
Konkursa pirmo atlases kārtu izturējušie mazie un vidējie uzņēmumi savā starpā veidos eksporta tīklus (līdz 10 eksporta tīkliem), kur katru no tīkliem pārstāvēs 4 līdz 8 iepriekš uzskaitīto nozares uzņēmumi no vismaz 3 dažādām ES valstīm.

Katrs no konkursā uzvarējušiem nozares eksporta tīkliem saņems grantu līdz 25 000 eiro un vairākus Ready2Net atbalsta pakalpojumus:

1) 2 dienu apmācību programmu Milānā par uzņēmuma internacionalizācijas procesu un eksportspējas uzlabošanu.
2) Tālmācības par eksporta tīkla rīcības plāna izstrādi, ietverot internacionalizācijas stratēģijas izveidi (līdz 2 ārvalstu tirgiem) un budžeta plāna sastādīšanu.
3) Konkursā uzvarējušie nozares eksporta tīkli saņems finansējumu līdz 25 000,00 eiro rīcības plānā definētās internacionalizācijas stratēģijas īstenošanai, piemēram, šādām aktivitātēm:
• kopēja zīmola izstrādei;
• dalībai konferencēs, kontaktbiržās, starptautiskās izstādēs;
• sadarbības partneru izpētei;
• ekspertu noalgošanai (eksporta menedžeris un tehnoloģiju pārneses eksperts);
• e-komercijas platformu uzturēšanai;
• kopēju projektu izstrādei pārdošanas un/vai starptautiskās atpazīstamības palielināšanai;
• un citām eksporta tīkla aktivitātēm.
4) Pielāgotus Eiropas Biznesa Atbalsta tīkla (EEN) internacionalizācijas pakalpojumus, piem., par intelektuālā īpašuma tiesībām, potenciālo sadarbības partneru izpēti, kontaktbiržām, uzņēmumu misijām utt.

Detalizēta informācija par projekta Ready2Net aktivitātēm ir pieejama projekta mājas lapā https://www.ready2net.eu/ un Latvijas Tehnoloģiskā centra mājās lapā www.innovation.lv. Kontaktinformācija: Ints Vīksna, projekta vadītājs Latvijā; tālr.: +371 6755 8795, e-pasts: iviksna@edi.lv.

Ready2Net ir Eiropas Komisijas iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības & MVU  ģenerāldirektorāta līdzfinansēts pilotprojekts, kura mērķis ir veicināt sadarbību starp Eiropas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un jaunuzņēmumiem (start-up), kas vēlas attīstīties, paplašināties vai uzlabot savu starptautisko uzņēmējdarbību ar eksporta tīklu izveides starpniecību.

Print

Pielikumi

Sadarbības partneri