Veiksmīgi aizvadīta izstāde Tech Industry 2016 |

Otrdiena, 2024 gada 23. jūlijs
Vārda dienas svin Magda, Magone, Mērija x

Veiksmīgi aizvadīta izstāde Tech Industry 2016

Laikā no 1. līdz 3. decembrim Ķīpsalā norisinājās starptautiskā mašīnbūves un tehnikas izstāde Tech Industry 2016. Pasākuma ietvaros Latvijas Tehnoloģiskais centrs (LTC) sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu Latvijā organizēja Inovācijas stendu, kas apvienoja gan pētniecības un attīstības, gan izglītības, gan uzņēmējdarbības atbalsta virzienus tehniskajās nozarēs. Šajā gadā stenda dalībnieku vidū dominēja lielās universitātes – Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte, kā arī sadarbībā ar Metālapstrādes un mašīnbūves asociāciju – vidējās profesionālās izglītības iestādes tehniskajās nozarēs.

Ints Vīksna, Latvijas Tehnoloģiskā centra (LTC) valdes loceklis: “Šajā gadā izstāde bija ļoti plaša un piepildīta. Varam lepoties, ka Inovācijas stends bija viens no apmeklētākajiem objektiem visā izstādē. Apmeklētājiem patika gan LLU elektromobīlis un pneimomobīlis, gan arī RTU pneimomobīlis un biodegradablās biokompozītu sēklu lentas. Par braucamrīkiem notika sīva cīņa ne vien apmeklētāju starpā, bet arī cīnijās savā starpā. Sanāca, ka viens no pneimomobīļiem universitātēm bija padevies nedaudz ātrāks, savukārt otru apmeklētāji atzina par vizuāli pievilcīgāku. Tāpat apmeklētāji novērtēja plašo konsultāciju klāstu, ko mūsu speciālisti varēja sniegt interesentiem. LTC daudz konsultēja par uzņēmējdarbības uzsākšanu, prototipu izstrādi, pieeju finansējumam un citiem uzņēmējdarbības atbalsta instrumentiem. Prieks, ka bija daudz jaunu cilvēku ar svaigām idejām un entuziasmu veidot ko jaunu, bija pat tādi, kas plānoja pārcelties no ārvalstīm atpakaļ uz Latviju, lai veidotu savu uzņēmējdarbību. Esam apmierināti ar izstādi un varam teikt, ka piepildītās halles un apmeklētāju daudzums ir kā pozitīvs indikators augstajai aktivitātei nozarē kopumā.”

1. un 2.decembrī izstādes ievaros Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā organizēja uzņēmēju kontaktbiržu. Kontaktbiržas mērķis bija veicināt starpnozaru attīstību, palielināt rūpniecisko ražošanu un pārdošanu, motivēt Latvijas un ārvalstu uzņēmumus sadarboties. Kontakbiržā tika aicināti piedalīties ārvalstu un Latvijas uzņēmumu pārstāvji no sekojošām nozarēm:

  • mehāniskā ražošana
  • metālapstrāde
  • automatizācija
  • elektronika
  • tehnoloģiju inovācijas, u.c.

Kopumā kontaktbiržā piedalījās 63 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas. Vācijas, Itālijas, Ukrainas, Polijas, Lielbritānijas, Gruzijas un Ungārijas.

Print

Sadarbības partneri