EEN-LV |

Piektdiena, 2024 gada 21. jūnijs
Vārda dienas svin Monvīds, Egita, Emīls x

EEN-LV

EEN_proj_ikona

Eiropas Biznesa atbalsta tīkls (Enterprise Europe Network -EEN) ir lielākais tehnoloģiju pārneses un biznesa sadarbības veicināšanas tīkls pasaulē. Tas ir radīts, apvienojot iepriekšējos Inovācijas rosināšanas centru (IRC – Innovation Relay Centre) un Eiropas Informācijas centru (Euro Info Centre) tīklus kopīgā projektā Enterprise Europe Network, ko Latvijā realizē ar nosaukumu EEN-LV. Tīkls apvieno vairāk kā 600 organizāciju vairāk kā 50 valstīs. Visi EEN pakalpojumi ir bezmaksas. Latvijā EEN pakalpojumus projekta EEN-LV ietvaros pārstāv Latvijas Tehnoloģiskais centrs (LTC) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). EEN-LV LTC birojs darbojas inovācijas atbalsta jomā, veicinot starptautisko sadarbību ražošanā un tehnoloģijās, savukārt, EEN–LV LIAA birojs sniedz informāciju par Eiropas Savienības politiku, eksporta iespējām un biznesa sadarbības partneriem.

Kādus pakalpojumus piedāvā EEN-LV?

EEN_ZIN_UZNEM

  • Jūsu uzņēmums piedāvā unikālu produktu un vēlētos to komercializēt ārvalstīs?
  • Jūsu uzņēmumam ir kāda tehnoloģiska problēma, kuru nepieciešams atrisināt?
  • Jūs darbojaties kādā specifiskā nozarē un meklējat sadarbības partnerus no ārvalstīm kopīgiem pētījumiem vai izmēģinājumiem?

Tādā gadījumā Jums piemēroti būs starptautiskās tehnoloģiju pārneses pakalpojumi, ko projekta EEN-LV ietvaros piedāvā Latvijas Tehnoloģiskais centrs. Sazinieties ar EEN-LV LTC speciālistiem: een@edi.lv, +371 6754 0703 vai meklējiet atbildes uz saviem jautājumiem mājas lapā: www.een.lv.

Jūs varat arī uzreiz aizpildīt Klienta anketu (EEN_LTC_Klienta_Anketa_2018) un nosūtīt to LTC speicālistiem uz e-pastu een@edi.lv.

Ja Jūsu uzņēmums meklē izplatītājus, piegādātājus vai citus biznesa sadarbības partnerus, Jums piemēroti būs pakalpojumi, ko projekta EEN-LV ietvaros piedāvā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Sazinieties ar EEN-LV LIAA speciālistiem: een@liaa.gov.lv,  +371 6703 9430 vai meklējiet atbildes uz saviem jautājumiem mājas lapā: www.een.lv .

Kā darbojas starptautiskās tehnoloģiju pārneses pakalpojumi?

Ja uzņēmums vēlas atrast jaunu tehnoloģiju, tad LTC konsultanti izskata esošo EEN tīkla datu bāzi un meklē Latvijas uzņēmumam nepieciešamo tehnoloģiju jau esošajā datu bāzē. Ja tādas nav, tad tiek noformulēts uzņēmuma specifiskais tehnoloģiskais pieprasījums un atbilstoši uzņēmuma prasībām piemeklēta tehnoloģija Eiropā. Savukārt, ja Latvijas uzņēmums izstrādājis inovatīvu tehnoloģiju vai produktu, bet tam nav pietiekoša tirgus Latvijā, tad ar EEN tīkla mehānismu palīdzību iespējama produkta komercializācija Eiropā. EEN tīkla darbība aptver pilnīgi visas tehnoloģiskās jomas, ne tikai augstās tehnoloģijas, bet arī pavisam ikdienišķas nozares – pārtika, kokrūpniecība, dārzniecība, lopkopība utt.

Tādējādi jebkuras nozares ikviens Latvijas uzņēmums, kurš ikdienas darbā saskāries ar kādu tehnoloģisku problēmu, kurai nav iespējams atrast risinājumu ar paša uzņēmuma resursiem, ar šo specifisko vajadzību var vērsties EEN-LV birojā. EEN-LV speciālisti palīdzēs formulēt tehnoloģisko vajadzību un atrast iespējamos risinājumus, kas šobrīd pieejami Eiropā. Tāpat, ja uzņēmums vai arī zinātnieks izstrādājis kādu produktu vai procesu, kuru vēlas komercializēt Eiropas valstīs, EEN-LV ar tehnoloģiju datu bāzes un EEN tīkla instrumentiem var palīdzēt atrast klientus.

EEN_Logframe-500x853

Ielūkojies inovatīvo tehnoloģiju datu bāzē!

Viens no Eiropas Biznesa atbalsta tīkla darba instrumentiem ir Starptautiskā tehnoloģiju datu bāze, kurā apkoptas jaunākās EEN-tīklā publicētās inovatīvās tehnoloģijas, tehnoloģiju un pētniecības partneru meklētāji. Ja Jūsu uzņēmums ir netradicionāla risinājuma meklējumos, var piedāvāt unikālu produktu vai vienkārši vēlas uzzināt, kas jauns Eiropā izgudrots kādā nozarē, ar atslēgvārdu palīdzību iespējams atlasīt sevi interesējošo informāciju un, iespējams, uzzināt ko jaunu. EEN tehnoloģiju datu bāzē šobrīd pieejami vairāk kā 6000 inovatīvu tehnoloģiju pieprasījumu un piedāvājumu. Ievadot atslēgvārdus, piemēram, renewable energies vai communication, atlasiet Jums piemērotākos rezultātus. Meklēt tehnoloģiju starptautiskajā tehnoloģiju datu bāzē!

Lai izmantotu EEN tehnoloģiju datu bāzes pakalpojumus savas inovatīvās tehnoloģijas komercializēšanai, tehnoloģiskā risinājuma vai partneru meklēšanai, nepieciešams aizpildīt EEN Tehnoloģijas pieprasījuma (TR_Form_2018), Tehnoloģijas piedāvājuma (TO_Form_2018) vai pētniecības partneru meklēšanas formu (PS_Form_2018) un nosūtīt EEN-LV projekta LTC speciālistiem uz e-pastu een@edi.lv.

Eiropas Biznesa atbalsta tīkls – Eiropas tīkla interneta vietne.

Pielikumi

Sadarbības partneri