LTC Aktualitātes |

Otrdiena, 2024 gada 23. jūlijs
Vārda dienas svin Magda, Magone, Mērija x

LTC Aktualitātes

SIA DiGas saņēmis SME Instrument 2. fāzes finansējumu

01.08.2018

DIGAS

Uzņēmums SIA DiGas šobrīd ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kas saņēmis Eiropas Kopienas programmas SME Instrument 2. fāzes finansējumu inovatīva produkta attīstībai – dubultās degvielas padeves sistēmas izstrāde manevru lokomotīvēm, kas ļauj tās darbināt ekonomiskāk un videi draudzīgāk.  Skatīties video.

Nākamā “Spēļu nometne” norisināsies Somijā 8.-10. jūnijā

01.03.2018

Basic RGB

Turpinās dalībnieku reģistrācija un komandu veidošana projekta Game Camps trešajai “Spēļu nometnei”, kas norisināsies Kotka, Somijā, laikā no 2018. gada 8. līdz 10. jūnijam. Pasākumu mērķis ir radīt kopīgus pārrobežu uzņēmumus, kā arī veicināt un stiprināt Centrālā Baltijas jūras (CB) reģiona jaunuzņēmumu un IT uzņēmumu attīstību un globālo konkurētspēju spēļu izstrādes industrijā. Projektu īsteno Latvijas Tehnoloģiskais centrs sadarbībā ar partneriem no Igaunijas, Somijas un Zviedrijas. Uzzināt vairāk.

Gatavi izaugsmei” – iedvesmas kampaņa topošajiem uzņēmējiem

12.01.2018

 

 

EENCanHelp

Saskaņā ar Eiropas Komisijas kampaņu “Open 4 Business” (Atvērti biznesam), 2018. gadā piecās no Eiropas Biznesa atbalsta tīkla (EEN) dalībvalstīm – Latvijā, Somijā, Zviedrijā, Rumānijā un Horvātijā – norisināsies vērienīga kampaņa, kuras mērķis veicināt mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) iesaisti konkurētspējīgā uzņēmējdarbībā. Lasīt visu tekstu.

Informēs studentus par EEN-Latvija pakalpojumiem

09.01.2018

EEN_videjs

Šī gada 19. janvārī Liepājas universitātē maģistra studiju programmas “Ekotehnoloģijas” studentiem kursa “Inovācijas vadība un ekoinovācija” ietvaros notiks informatīva lekcija par inovāciju, tehnoloģiju pārnesi un Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā piedāvātajiem pakalpojumiem. Lekciju sniegs Latvijas Tehnoloģiskā centra projektu vadītāja Dzintra Švarcbaha. Lasīt visu tekstu.

Nozares jaunumu seminārs Riga Food 2017 laikā

RF_featured

08.09.2017

Starptautiskās pārtikas nozares izstādes Riga Food 2017 laikā, piektdien, 8.septembrī, Latvijas Lauksaimniecības universitāte sadarbībā ar Latvijas Tehnoloģisko centru un Eiropas Biznesa atbalsta tīklu Latvijā organizē semināru “Inovācijas pārtikas produktu ražošanā”, kura apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem un risinājumiem pārtikas produktu izstrādē. Tāpat EEN-Latvija speciālisti skaidros par iespējām, ko tīkls piedāvā uzņēmējiem un zinātniekiem tehnoloģiju pārneses un inovatīvu produktu komercialiazācijas jomā. Lasīt visu tekstu.

EEN-Latvija konsultācijas par tehnoloģiju pārnesi

EEN_proj_ikona

25.05.2017

2017.gada 9. jūnijā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizēto uzņēmēju tikšanos ietvaros, Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā speciālisti skaidros iespējas, ko piedāvā pasaulē lielākais biznesa sadarbības un tehnoloģiju pārneses tīkls. Uzņēmējiem, kuri vēlas komercializēt inovatīvu produktu vai atrast tehnoloģisku risinājumu, atrast pētniecības un attīstības partnerus, paplašināt noieta tirgus, vai atrast izejvielu piegādātājus, ar tīkla starpniecību iespējams veikt tirgus izpēti un tehnoloģiju mārketingu. Lasīt visu tekstu.

“Latvijas iespējas pētniecības un inovācijas pamatprogrammā “Horizon 2020″

Horizon-2020-500x227

02.05.2017

2017. gada 10.maijā notiks konference “Latvijas iespējas pētniecības un inovācijas pamatprogrammā “Apvārsnis 2020″”, kuras laikā uzņēmējiem un zinātniekiem būs pieejama informācija un konsultācijas par dalību Horizon 2020 programmas projektos. Pasākumā kā lektors uzstāsies un kontaktbiržā pieredzē dalīsies arī LTC EEN projektu vadītājs Dr. Juris Balodis.  Lasīt visu tekstu.

Basic RGB

01.02.2017

Kopš 2016.gada 1. septembra Latvijas Tehnoloģiskais centrs kopā ar partneriem no Igaunijas, Somijas un Zviedrijas ir iesaistījies aizraujošā projektā GameCamps, kura mērķis ir radīt kopīgus pārrobežu uzņēmumus, kā arī veicināt un stiprināt Centrālā Baltijas jūras (CB) reģiona jaunuzņēmumu un IT uzņēmumu attīstību un globālo konkurētspēju spēļu izstrādes industrijā. Lasīt visu tekstu.

LTC direktors stāsta par dalību projektā Green PE

Stabulnieks_maza_horizont

05.01.2017

Latvijas Tehnoloģiskā centra (LTC) direktors Dr. Jānis Stabulnieks atbild uz jautājumiem par dalību projektā Energoelektronika zaļās enerģijas efektivitātei (Power Electronics for Green Energy Efficiency – Green PE). Lasīt visu tekstu.

EEN-Latvija darbinieki vērtē Eksporta un Inovācijas balvas pretendentus

contactpoints640

09.12.2016

Šī gada 8.decembrī pasniegtas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Ekonomikas ministrijas organizētā konkursa Eksporta un Inovācijas balva 2016 statuetes. Sešās kategorijās apbalvoti kopumā 16 uzņēmumi, kā arī vēl 16 uzņēmumi saņēmuši atzinību. Šajā gadā konkursam bija pieteikušies 117 uzņēmumu no visdažādākajām nozarēm, kuru atbilstību balvas izvirzītajiem kritērijiem vērtēja plaša komisija. Komisijas ilggadēji dalībnieki ir arī Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā (EEN-LV) Latvijas Tehnoloģiskā centra (LTC) darbinieki. Lasīt visu tekstu.

Veiksmīgi aizvadīta izstāde Tech Industry 2016

Industrial_1

05.12.2016

Laikā no 1. līdz 3. decembrim Ķīpsalā norisinājās starptautiskā mašīnbūves un tehnikas izstāde Tech Industry 2016. Pasākuma ietvaros Latvijas Tehnoloģiskais centrs (LTC) sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu Latvijā organizēja Inovācijas stendu, kas apvienoja gan pētniecības un attīstības, gan izglītības, gan uzņēmējdarbības atbalsta virzienus tehniskajās nozarēs. Šajā gadā stenda dalībnieku vidū dominēja lielās universitātes – Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte, kā arī sadarbībā ar Metālapstrādes un mašīnbūves asociāciju – vidējās profesionālās izglītības iestādes tehniskajās nozarēs. Lasīt visu tekstu.

Inovācija un sadarbība Riga Comm 2016

RC-wordhead-ENG-01-770x296

30.09.2016

Laikā no 20. – 21. oktobrim Rīgā, Ķīpsalā, norisināsies informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) biznesa inovāciju forums un izstāde Riga Comm 2016. Pasākuma laikā Latvijas Tehnoloģiskais centrs (LTC) projekta Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā (EEN-LV) ietvaros organizēs Inovācijas stendu, lai demonstrētu inovācijas procesa norisi un dalībniekus, kas Latvijā iesaistīti jaunu produktu attīstībā IKT jomā. Pasākuma otrajā dienā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar projektu EEN-LV organizēs starptautisku kontaktbiržu Horizon2020 programmas ietvaros. Lasīt visu tekstu.

Starptautiska kontaktbirža izstādē Riga Food 2016

RF_featured

02.06.2016

Starptautiskās pārtikas nozares izstādes Riga Food 2016 laikā, piektdienā, 9. septembrī, Latvijas Tehnoloģiskais centrs (LTC) un Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā (EEN-Latvija) organizē starptautisku kontaktbiržu, kuras  laikā izstādes dalībnieki un viesi varēs rezervēt tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem, lai pārrunātu sadarbības iespējas. Lasīt visu tekstu.

Inovācijas konference Baltic Dynamics 2016

BD_taisnsturis_mazs

23.05.2016

2016. gada 15. un 16. septembrī Latvijas Tehnoloģiskais centrs ar Eiropas Biznesa atbalsta tīkla atbalstu organizē starptautisko inovācijas konferenci Baltic Dynamics 2016. Šajā gadā konferences tēma: Inovācijas un tehnoloģiju saplūšana – stratēģija viedai izaugsmei. Baltic Dynamics konferences notiek jau kopš 1996.gada pārmaiņus visās Baltijas valstīs. Šīs konferences fokusējas uz inovācijas un tehnoloģiju lomu ikvienā līmenī – no zinātnes un uzņēmējdarbības līdz pat izglītībai un sociālajai labklājībai. Lasīt visu tekstu.

LTC speciālisti eksporta forumā konsultēs par tehnoloģiju pārnesi

Magnetic Latvia att.

23.05.2016

http://innovation.lv/uncategorized/eksporta-forums-un-kontaktbirza-magnetic-latvia-2016/

Starptautiska kontaktbirža izstādē Baltic Fashion and Textile Riga 2016

BFT16 (720p) ekranam ENG-01

09.02.2016

Laikā no 7. līdz 9. aprīlim Ķīpsalas izstāžu kompleksā norisinās starptautiskā modes, tekstila un dizaina izstāde Baltic Fashion and Textile Riga 2016. Izstādes ietvaros Latvijas Tehnoloģiskais centrs un Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā organizē starptautisku kontaktbiržu. Lasīt visu tekstu. 

Seminārs Ventspilī: Atbalsts starptautiskai sadarbībai un finansējuma piesaistes iespējas

Innovation_dock

08.02.2016

Šī gada 18. februārī, Ventspilī, notiks seminārs uzņēmējiem un zinātniekiem “Atbalsts starptautiskai sadarbībai un finansējuma piesaistes iespējas – Apvārsnis 2020, EUREKA, EUROSTARS-2 un EEN tīkls”. Seminārā ar prezentācijām piedalīsies eksperti no Valsts izglītības attīstības aģentūras, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, un Latvijas Tehnoloģiskā centra. Lasīt visu tekstu.

Starptautiska kontaktbirža izstādē Tech Industry 2015

TI_inov

13.11.2015

No 26. līdz 28. novembrim Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks starptautiskā mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas, elektrotehnikas, ražošanas materiālu, instrumentu un jauno tehnoloģiju izstāde “Tech Industry 2015”, kas ir gada nozīmīgākais un lielākais rūpnieciskās ražošanas projekts Baltijas reģionā. Izstādes ietvaros, 27. novembrī, Latvijas Tehnoloģiskais centrs un Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā sadarbībā ar Metālapstrādes un Mašīnbūves asociāciju (MASOC) un izstāžu rīkotājsabiedrību BT1 organizē starptautisku kontaktbiržu. Lasīt visu tekstu.

Starptautiskais tehnoloģiju mārketings RIGA COMM 2015

RigaComm_3

16.09.2015

Laikā no 23. līdz 24.oktobrim norisinās Baltijā vienīgā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) izstāde RIGA COMM, kas vienuviet pulcēs ne vien vietējos un ārvalstu IKT profesionāļus, organizāciju vadītājus un entuziastus, bet arī ārvalstu dalībniekus un viesus.  Pasākuma ietvaros Latvijas Tehnoloģiskais centrs (LTC) un Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā (EEN-Latvija) organizē Inovācijas stendu, kurā informēs par tehnoloģiju pārneses pakalpojumiem, kā arī inovatīvas uzņēmējdarbības atbalsta iespējām Latvijā. Lasīt visu tekstu.

Veiksmīgi noslēgusies izstāde Riga Food 2015

RF_DZ_2015

14.09.2015

Septembra pirmajā nedēļā, līdz ar skolas gaitu uzsākšanu, izstāde Riga Food svinēja 20. gadskārtu. Mazāku, bet ne mazāk būtisku jubileju svinēja Latvijas Tehnoloģiskais centrs (LTC) un Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā (EEN-Latvija), jo jau 15. reizi plašajā pārtikas izstādē veiksmīgi startēja LTC un EEN-Latvija organizētais Inovācijas stends un to papildinošās aktivitātes. Lasīt pilnu tekstu.

Eiropas Biznesa atbalsta tīkls nojauc iespēju robežas

Urban Leaf

02.07.2015

Dainis Lazdāns: „Neticami, bet projekts kas pirms gada šķita neiespējams, šobrīd ir realizējams. Protams, darba procesā rodas jaunas tehnoloģiskas problēmas, kam nepieciešami risinājumi, taču tas vairs nav strupceļš – šobrīd to var saukt par attīstības procesu. Pateicoties LTC speciālistu rūpīgajai analīzei un vadībai, kā arī Latvijas un ārvalstu zinātnieku pieredzei, zināšanām un ieguldītajam darbam, nu jau varam runāt par reāla prototipa izstrādi. Šobrīd ar pilnu jaudu strādājam pie ražotnes izveides, lai ieraudzītu savu sapni īstenojamies – vispirms jau prototipa formātā, pēc tam – plānojam, ka šis unikālais produkts varētu būt plaši pieprasīts arhitektūras risinājums.” Lasīt visu tekstu.

LTC uzņem Eiropas Komisijas Ģenerāldirektorāta oficiālo pārstāvi

Dorota_17.06.2015_EK

17.06.2015

2015. gada 17. jūnijā, Rīgā, Latvijas Tehnoloģiskajā centrā viesojās Eiropas Komisijas (EK) Ģenerāldirektorāta (DG) oficiālā pārstāve  Dorota Przyludzka, kura atbildīga par iekšējo tirgu, rūpniecību, uzņēmējdarbību un mazajiem-vidējiem uzņēmumiem (DG for Internal market, Industry, Entrepreneurship and SMEs) Latvijā, tostarp arī projekta Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā (EEN-Latvija) uzraudzību. Lasīt pilnu tekstu.

Inovācijai jāizmanto Eiropas iespējas

Stabulnieks_maza_horizont

01.06.2015

“Inovācija ir jebkas – jauns ziepju trauciņš, jauna metode, sniedzot pakalpojumu, utt., inovācijas augstākā pakāpe, protams, ir patents, tomēr tādējādi daudzas idejas netiek pat uzskatītas par inovāciju, kaut arī būtībā tā ir,” skaidro J. Stabulnieks. Viņš norāda, ka inovācija var būt jebkurā dzīves jomā, un ES aicina pieiet radoši visās jomās. Viņš arī uzskata, ka šajā jomā diemžēl pietrūkst izpratnes, kā arī klibo kāds no svarīgiem faktoriem. To apliecina pieredze ar Eiropā radīto instrumentu mazā biznesa ideju attīstībai. Lasīt pilnu tekstu.

Sadarbības partneri