Ready2Net |

Otrdiena, 2024 gada 23. jūlijs
Vārda dienas svin Magda, Magone, Mērija x

Ready2Net

Projekta nosaukums – Ready2Net Pilot Project (Ready2Net)

Projekta mājas lapahttps://www.ready2net.eu/

Projekta ilgums –  24 mēneši (01.03.2019.-01.03.2021.)

Projekta budžets – 0,00 EUR

Projektā piedalās 5 partneri no Itālijas, Spānijas, Polijas, Bulgārijas un Latvijas:

 • Italian Research Centre Innovhub Stazioni Sperimentali per l’Industria srl (koordinators);
 • Consejo de Camaras Oficiales de Comercio, Industria Y Navigacion de la Comunidad Valenciana;
 • Izba Przemyslowo – Handlowa W Krakowie;
 • Chamber of Commerce and Industry Vratsa Sdruzhenie;
 • Latvijas Tehnoloģiskais Centrs

Ready2Net ir Eiropas Komisijas iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības & MVU ģenerāldirektorāta līdzfinansēts pilotprojekts, kura mērķis ir veicināt sadarbību starp Eiropas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un jaunuzņēmumiem (start-up), kas vēlas attīstīties, paplašināties vai uzlabot savu starptautisko uzņēmējdarbību ar eksporta tīklu izveides starpniecību.

Ready2Net mērķis ir finansiāli atbalstīt 10 tekstila, tekstilrūpniecības iekārtu, progresīvās ražošanas, pārtikas, dizaina un bioekonomikas nozares eksporta tīklus, kur katru no tīkliem pārstāv 4 līdz 8 uzņēmumi no vismaz 3 dažādām ES valstīm. Katrs no konkursā uzvarējušiem nozares eksporta tīkliem saņems grantu līdz 25 000 eiro un vairākus Ready2Net atbalsta pakalpojumus:

 1. Divu dienu apmācību programmu Milānā par uzņēmuma internacionalizācijas procesu un eksportspējas uzlabošanu.
 2. Tālmācības par eksporta tīkla rīcības plāna izstrādi, ietverot internacionalizācijas stratēģijas izveidi (līdz 2 ārvalstu tirgiem) un budžeta plāna sastādīšanu.
 3. Konkursā uzvarējušie nozares eksporta tīkli saņems finansējumu līdz 25 000,00 eiro rīcības plānā definētās internacionalizācijas stratēģijas īstenošanai, piemēram,   šādām aktivitātēm:
 • kopēja zīmola izstrādei;
 • dalībai konferencēs, kontaktbiržās, starptautiskās izstādēs;
 • sadarbības partneru izpētei;
 • ekspertu noalgošanai (eksporta menedžeris un tehnoloģiju pārneses eksperts);
 • e-komercijas platformu uzturēšanai;
 • kopēju projektu izstrādei pārdošanas un/vai starptautiskās atpazīstamības palielināšanai;
 • un citām eksporta tīkla aktivitātēm.

4. Pielāgotus Eiropas Biznesa Atbalsta tīkla (EEN) internacionalizācijas pakalpojumus, piem., par intelektuālā īpašuma tiesībām, potenciālo sadarbības partneru izpēti, kontaktbiržām, uzņēmumu misijām utt.

2019.g.augustā Ready2Net izsludināja projekta konkursa pirmo atlases kārtu, kurā ikviens tekstila, tekstilrūpniecības iekārtu, progresīvās ražošanas, pārtikas, dizaina un bioekonomikas nozares mazais un vidējais uzņēmums (MVU) no Itālijas, Spānijas, Polijas, Bulgārijas un Latvija tika aicināts pieteikties eksporta tīklu izveidei, iesniedzot līdz 2019.gada 15.oktobrim pieteikuma formu un pavadošos  dokumentus angļu valodā. Konkursa pirmajā atlases kārtā tika pārbaudīta uzņēmuma iesniegto dokumentu atbilstība prasībām un vērtēts uzņēmuma eksportspēja un gatavība internacionalizācijai.

Konkursa pirmo atlases kārtu izturējušie mazie un vidējie uzņēmumi savā starpā veido eksporta tīklus (līdz 10 eksporta tīkliem), kur katru no tīkliem pārstāv 4 līdz 8 iepriekš uzskaitīto nozares uzņēmumi no vismaz 3 dažādām ES valstīm. Projekta konkursa otrajās kārtā tiks finansiāli atbalstīti no 40 līdz 80 strauji augoši tekstila, tekstilrūpniecības iekārtu, progresīvās ražošanas, pārtikas, dizaina un bioekonomikas nozares MVU no ES valstīm, lai kopīgi īstenotu komerciālus eksporta projektus.

Detalizēta informācija par projekta aktivitātēm: Ints Vīksna, tālr.: +371 6755 8795, e-pasts: iviksna@edi.lv

Pielikumi

Sadarbības partneri