Aicinām pieteikties projektā FIT-4-NMP! |

Otrdiena, 2021 gada 7. decembris
Vārda dienas svin Dzirkstīte, Anta, Antonija x

Aicinām pieteikties projektā FIT-4-NMP!

 🇪🇺 Eiropa atbalsta lielāku dalībnieku skaitu no Austrumeiropas, tajā skaitā, Latvijas Horizon Europe NMP projektos. Izmantojiet iespēju!

Ja jums nav sveša nanozinātne, nanotehnoloģijas, materiāli un jaunas ražošanas tehnoloģijas (NMP), tā ir jūsu iespēja piedalīties universālu tehnoloģiju grupā, kuru attīstīšana palielina Eiropas rūpniecības konkurētspēju..

Eiropas Savienības (ES) finansētais FIT-4-NMP projekts, kurā piedalās arī Latvijas Tehnoloģiskais centrs, palīdzēs “jaunpienācējiem” no nepietiekami pārstāvētiem reģioniem piedalīties NMP projektos nākamajā ES pētniecības un inovācijas veicināšanas programmā.

FIT-4-NMP fokusējas uz sekojošām nozarēm:

♻ Mūsdienīgi materiāli

Jauni materiāli ar ilgtspējīgu dizainu ar uzlabotu funkcionalitāti un pielietojumu plašā rūpniecības procesu un patēriņa preču klāstā

♻Ražošanas tehnoloģijas

Ilgtspējīgi, elastīgi, atsaucīgi un elastīgi procesi un rūpnīcas, ko nodrošina digitalizācija, AI, datu koplietošana, uzlabota robotika un modularitāte

♻ Cirkulārās jeb aprites nozares

Atkritumu, neapstrādātu izejvielu, kā arī enerģijas un ūdens patēriņa samazināšana, galvenokārt nepietiekami izlietotos atkritumus pārveidojot par izejvielām procesa rūpniecībā

♻Tīras jeb zaļas nozares

Samazināta CO2 emisija un atkritumi, uzlabota izstrādājumu / sastāvdaļu izturība, atkārtota pārstrāde, efektīvāka būvniecības radīto datu izmantošana.

FIT-4-NMP sniedz stratēģisku un mērķtiecīgu atbalstu talantīgiem aktieriem, ja tie :

✅ Veic darbu pētniecības un inovācijas jomā vienā no augšminētajām jomām.

✅ Nekad nav pieteikušies ES finansētiem projektiem.

✅ Vēlas saņemt finansējumu no programmas Horizon Europe produktu / tehnoloģiju tālākai attīstībai.

Ar “jaunpienācējiem” tiek saprastas perspektīvas organizācijas ar augstu inovācijas potenciālu, it īpaši mazie un vidējie uzņēmumi, kuri iepriekš nav piedalījušies Horizon 2020 NMP programmas projektos.

IT-4-NMP projekta laikā tiks organizēti semināri, veicināta sadarbības tīklu veidošanās, sekmēta tehnoloģiju pārnese un veiktas apmācības. Perspektīvo jaunpienācēju dalības pieaugums tiks panākts, veidojot saites ar “karstajiem punktiem”, kur tiek veikti nozīmīgi pētījumi NMP jomā, kā arī attīstot sadarbības tīklu ar NMP ievērojamiem inovatoriem.

👉 Vairāk ziņas par FIT-4-NMP projektu varat atrast mājaslapā: https://www.fit-4-nmp.eu/.

👉 Jautājumu gadījumā sazinieties ar Latvijas Tehnoloģisko centru:

Juris Balodis, e-pasts: juris.balodis@techcenter.lv, mob.t. 29451344.

Print

Pielikumi

Sadarbības partneri