Latvijas Tehnoloģiskais centrs sadarbībā ar Latvijas Spēļu Izstrādātāju Asociāciju ir sagatavojis un iesniedzis priekšlikumu par izmaiņām NACE klasifikatorā. |

Piektdiena, 2021 gada 7. maijs
Vārda dienas svin Henrijs, Jete, Henriete x

Latvijas Tehnoloģiskais centrs sadarbībā ar Latvijas Spēļu Izstrādātāju Asociāciju ir sagatavojis un iesniedzis priekšlikumu par izmaiņām NACE klasifikatorā.

Minēto izmaiņu būtība – J sadaļā pievienot jaunus kodus, kas paredzēti spēļu izstrādei galda spēļu publicēšanai.

NACE saīsinājumā no franču valodas „Nomenclature statistique des activités économiques dans la Communauté européenne” nozīmē „ Saimniecisko darbību statistiskā klasifikācija Eiropas Kopienā”. Tā ir klasifikācijas sistēma, kas īpaši izstrādāta produkcijas veidiem un saimnieciskajai darbībai. Uz katru juridisko personu Eiropas Savienībā attiecas vismaz viens šāds kods.

NACE sistēma ir iedalīta sadaļās no A līdz U. J sadaļa attiecas uz Informācijas un komunikācijas pakalpojumiem.

Priekšlikuma ideja tika izstrādāta BGI (Baltic Game Industry) projekta laikā. Sekoja pārtraukuma periods, kad tika gaidīta jaunā Eiropas NACE kodu revīzija, lai pēc apstiprināšanas to varētu virzīt tālāk.

Šobrīd nozarei nozīmīgais priekšlikums iesniegts Eurostat pārskatīšanai. Eurostat ir Eiropas Savienības statistikas pārvalde.

Ar pilnu NACE klasifikatora kodu sistēmu variet iepazīties šeit: https://www.csb.gov.lv/lv/statistika/klasifikacijas/nace-2-red/kodi

Ar anglisko versiju variet iepazīties šeit: https://ej.uz/uvic

 

Print

Sadarbības partneri